Кыргыз-Түрк «Манас» университети Республикалык олимпиаданын жеӊүүчүлөрүн сынаксыз кабыл алат

Ушул жылы окуучулардын Республикалык олимпиадасы Кыргыз-Түрк «Манас» университетинде өткөндүгү баарыбызга маалым. Эми аталган окуу жай олимпиадада алдыӊкы 1-2-3-4-орундарды алган, Жалпы республикалык тестирлөөдөн 120дан жогору балл топтогон 11-класстын бүтүрүүчүлөрүн сынаксыз кабыл ала тургандыгын жарыялады. Төмөндө окуу жайга сынаксыз тапшыра ала турган олимпиаданын жеӊүүчүлөрүнүн тизмеси сунушталат. 

1. РЕСПУБЛИКАЛЫК ОЛИМПИАДАДА

1-ОРУНДУ ЭЭЛЕГЕН КАТЫШУУЧУЛАРЫНЫН ТИЗМЕСИ

Катышуучунун аты-жөнү Класс Мектептин аталышы, жайгашкан району/шаары
КЫРГЫЗ ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Бишкек шаары
Майрамбек кызы Айгерим 11 (К) А.Молдокулов атындагы улуттук компьютердик гимназиясы
Нарын облусу
Бексултан  уулу  Канатбек 11 (Р) Нарын шаарынын М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи
ОРУС ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Жалал-Абад облусу
Ли Карина 11 (Р) Жалал-Абад  шаарындагы №1 мектеп-гимназиясы
Ош шаары
Ибраева

Даткайым

11 (К) №17 Ю. Гагарин атындагы мектеп-гимназиясы 
МАТЕМАТИКА БОЮНЧА
Бишкек шаары
Москаленко Алим 11 (т) № 61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
Чүй облусу
Аланов Айбек 11 (Б) Н.П.Мирошниченко  ат. гимназия класстуу Садовое орто мектеби
ФИЗИКА БОЮНЧА
Бишкек шаары
Гагин Андрей 11 (т) № 9 гимназиялык билим берүүчү мектеп-комплекси
Маматаир уулу Закирбек 11 (б) Чынгыз Айтматов атындагы кыргыз-түрк лицейи
ХИМИЯ БОЮНЧА
Жалал-Абад облусу
Жапаров

Тынычбек

11 (Т) Курманбек баатыр ат. Жалал-Абад кыргыз-түрк балдар лицейи
Ош шаары
Төлөнберди у. 

Жылдызбек 

(2012-ж. призеру)

11 (Б) Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи
БИОЛОГИЯ БОЮНЧА
Бишкек шаары
Станбекова Жанар 11 (б) А.Молдокулов атындагы Улуттук компьютердик гимназиясы
Матраимов Чынгыз

2012-ж. призеру

11 (т) Каракол шаарынын К.Карасаев атындагы лицейи
АНГЛИС ТИЛИ БОЮНЧА
Ош шаары
Бакирова Элита

2012-ж. призеру

11 (т)  Ош шаарындагы “Олимп” мектеп-гимназиясы
Нарын облусу
Илиясова

Нурайым

11 (б) Нарын шаарындагы №8 Арстанбек Буйлаш  уулу ат. орто мектеби
ТАРЫХ БОЮНЧА
Нарын облусу
Сабыркул уулу Жоодар 11 Нарын  районундагы Марат Кенжакунов атындагы  орто мектеби
ГЕОГРАФИЯ БОЮНЧА
Бишкек шаары
Мамбетова 

Алтынай

11 №12 мектеп-гимназия окуу-тарбиялоо комплекси
ИНФОРМАТИКА БОЮНЧА
Жалал-Абад облусу
Кадырбеков Өмүрбек 11 (т) Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад кыргыз-түрк балдар лицейи
2. 2-ОРУНДУ ЭЭЛЕГЕН КАТЫШУУЧУЛАРДЫН ТИЗМЕСИ
КЫРГЫЗ ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Нарын облусу
Карыпова 

Каныкей

11 (К) Кочкор районунун Аблес уулу Алайдар ат. орто мектеби
Талас облусу
Эркинбекова Нурила 11 (Р) Талас шаарынын «Мээрим» жана «Себат» лицейи
ОРУС ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Бишкек шаары
Абдыманапов Чоро 11 (К)  SOS Герман Гмайнер орто мектеби
Ысык-Көл облусу
А.Сыдыкова

2012-ж. призеру

11 (Р) Балыкчы шаарынын А.С.Макаренко атындагы №3 орто мектеби
МАТЕМАТИКА БОЮНЧА
Бишкек шаары
Чу Антон 11 (Б) №23 окуу-тарбия комплекс гимназиясы
Талас облусу
Мыктыбеков Арзымат 11 (Т)  Талас шаары, «Манас Ата-Себат» лицейи
ФИЗИКА БОЮНЧА
Бишкек шаары
Арзымбеков Аскат 11 (Б) №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
Ош шаары
С.Кылычбеков  2012-ж. призеру 11 (Т) Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи
ХИМИЯ БОЮНЧА
Баткен облусу
Т.Сулайманов  11 (Б) Кадамжай  «Семетей»  лицейи
Бишкек шаaры
Тынымбек кызы Нурзат 11 (Т) Бишкек шаарынын кыргыз-түрк «Айчүрөк» кыздар лицейи
БИОЛОГИЯ БОЮНЧА
Жалал–Абад областы
Разаков

Бекболот

2012-ж. призеру

11 (т) Жалал-Абад шаарынын Курманбек баатыр атындагы кыргыз-түрк балдар лицейи
Ысык-Көл областы
Алмазов  Эмир 11 (б) Ысык-Көл рай. Ч.Иманкулов а.о.м
АНГЛИС ТИЛИ БОЮНЧА
Бишкек шаары
Скотт Вероника 11(т) Кыргыз-түрк “Айчүрөк” лицейи
Чүй облусу
Кулиш Дмитрий 11 (б) Кара-Балта ш. №6 мектеп-гимназиясы
ТАРЫХ БОЮНЧА
Баткен облусу
К.Досболов 11 Кадамжай «Семетей»  лицейи
ГЕОГРАФИЯ БОЮНЧА
Нарын облусу
Шейшенова

Бегайым

11 Жумгал району, Т.Турсунбаева атындагы мектеп-гимназиясы
ИНФОРМАТИКА БОЮНЧА
Баткен облусу
Таалайбек уулу Алибек 11 (т) Кызыл-Кыя шаарынын “Себат” лицейи
2. 3-ОРУНДУ ЭЭЛЕГЕН КАТЫШУУЧУЛАРДЫН ТИЗМЕСИ
КЫРГЫЗ ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Ысык-Көл облусу
Арыстанбек кызы Жылдыз 11 (К) Түп району, Ж.Ашымов ат. №20 Арал мектеби
Чүй облусу
Т.Умуралиева 11 (Р) Токмок шаарынын   №12 орто мектеби
ОРУС ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Ысык-Көл облусу
А.Нурбекова 11 (К) Т.Сатылганов ат. лицей интернаты
Ош шаары
К.Таджибаева 11 (Р) Ош шаарындагы “Себат” лицейи
МАТЕМАТИКА БОЮНЧА
Жалал-Абад облусу
Ырсалы уулу Бексултан 11 (Б) Курманбек баатыр ат. Жалал-Абад кыргыз-түрк балдар лицейи
Нарын облусу
Кубанычбеков Мурат 11 (Т) Нарын шаарынын М.Субакожоев атындагы лицейи
ФИЗИКА БОЮНЧА
Жалал-Абад облусу
Калбаев Бекзат 11 (Б) Курманбек баатыр ат. Жалал-Абад кыргыз-түрк балдар лицейи
Ысык-Көл облусу
Куванычбеков Аскар 11 (Т) Каракол шаарынын К.Карасаев атындагы лицейи
ХИМИЯ БОЮНЧА
Ысык-Көл облусу
Абдыжапаров Эрсултан 11 (Т) Каракол шаарынын К.Карасаев атындагы лицейи
Сабитакун уулу Бакытбек 11 (Б) Ысык-Ата рай. Д.Зубков атындагы №1 орто мектеп-гимназиясы
БИОЛОГИЯ БОЮНЧА
Сыдыков Акмаль 11 (т) Ош шаары,  Ош “Сема” лицейи
Чүй областы
 Халов Набижон 11 (б) Ысык-Ата району, Киров орт. мект.
АНГЛИС ТИЛИ БОЮНЧА
Баткен облусу
Ж.Халилов 11 (т) Кызыл-Кыя шаарынын “Себат” лицейи
Бишкек шаары
А.Сатымкулова  11(б) №29 гимназиялык мектеп-комплекси
ТАРЫХ БОЮНЧА
Талас облусу
Кадыр уулу Жакшылык 11 Талас шаарындагы “Манас Ата-Себат” лицейи 
ГЕОГРАФИЯ БОЮНЧА
Ысык-Көл облусу
Н.Автандилов 11 Т.Сатылганов ат. лицей-интернат
ИНФОРМАТИКА БОЮНЧА
Баткен облусу
А.Ахмедов

(2012–ж. призеру)

11 (т) Кызыл-Кыя шаарынын “Себат” лицейи
3. 4-ОРУНДУ ЭЭЛЕГЕН КАТЫШУУЧУЛАРДЫН ТИЗМЕСИ
КЫРГЫЗ ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Ош шаары
Сабырова Зиягүл 11 (К) Ош шаары №18 гимназия орто мектеби
А.Жусупова 11 (Р) №50 П.Нышанов атындагы орто мектеби
ОРУС ТИЛИ ЖАНА АДАБИЯТЫ  БОЮНЧА
Бишкек шаары
Финько  Алексей 11 (Р) №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси
Баткен облусу
Кубатов Айбек 11 (К) Кадамжай «Семетей» лицейи
МАТЕМАТИКА БОЮНЧА
БАТКЕН ОБЛУСУ
Мамасалиев Айбек 11 (Б) Кызыл-Кыя шаарынын “Себат” лицейи
Б.Ашимов 11 (Т) Кадамжай  «Семетей»  лицейи
ФИЗИКА БОЮНЧА
Ош шаары
Улугбек уулу Темирлан 11 (Т) Ош шаарынын Ош “Сема”  лицейи
Мелс уулу Сыргак 11 (Б) Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи
Ош облусу
Замирбек уулу Эмирлан 11 (Б) У.Салиева ат. таланттуу балдардын лицей мектеп-интернаты
ХИМИЯ БОЮНЧА
Нарын облусу
Алмасбеков Айкут 11 (Т) М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи
БИОЛОГИЯ БОЮНЧА
Баткен облусу
М.Ниязматова 11 (т) Лейлек району, №3 гимназия-мектеби
Н.Арзыматов 11 (б) Кадамжай «Семетей» лицейи
АНГЛИС ТИЛИ БОЮНЧА
Талас облусу
Манасбек уулу Азат 11 (т) Талас шаарындагы “Манас Ата-Себат” лицейи
Ысык-Көл облусу
Жансеркеев Аман 11(т) Каракол шаары, №3 жалпы о.б.б.м.
ТАРЫХ БОЮНЧА
Ош шаары
Б.Смадиярова 11 №4 С.Киров ат. гимназия орто мектеби
ГЕОГРАФИЯ БОЮНЧА
Ош шаары
Эргешмамет уулу Самат 11 №50 П.Ж.Нышанов атындагы орто мектеби
ИНФОРМАТИКА БОЮНЧА
Ош шаары
А.Орозмаматов 11 (т)  Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*